Ładne i przytulne otoczenie zawsze działa kojąco. W domowych aranżacjach możemy uwzględnić taką przestrzeń, która zagwarantuje wypoczynek i błogi relaks po każdym intensywnym dniu. Warto zadbać o efektowne i funkcjonalne wyposażenie, atrakcyjne kolory i przyjemne materiały. Jedną z ciekawych inspiracji na uatrakcyjnienie takiej strefy wypoczynku jest zabudowa kominkowa. Nowoczesny kominek ekologiczny nie tylko zaoferuje ciepło, ale także wspaniały klimat i niebanalny efekt aranżacyjny.

Kominek w salonie

Zalety kominka w salonie

Stylowy kominek możemy umieścić na widocznej ścianie w salonie, aby jak najlepiej wyeksponować nastrojowe płomienie ognia. Dla osób ceniących sobie wygodę dużym atutem będzie nieskomplikowana obsługa. W tym miejscu od razu warto dodać, że spalanie jest ekonomiczne, a samo korzystanie z kominka bezpieczne. Wysokiej jakości kominki wykonywane są ze stali nierdzewnej, często wykorzystywane są też elementy szkła hartowanego – taka konstrukcja gwarantuje wysoką trwałość i satysfakcjonującą estetykę. Co ważne, kominek w pomieszczeniu to nie tylko korzyści wynikające z aspektów wizualnych, ale jest to również generator ciepła w domu. Z powodzeniem może być wykorzystywany jako główne źródło ogrzewania.

Jakie modele kominków mamy do wyboru?

Producenci kominków ekologicznych wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i proponują oryginalne projekty, uwzględniające różnorodne upodobania stylistyczne. Kominki ujmują imponującym wzornictwem i wysoką funkcjonalnością. W szerokim asortymencie mamy do wyboru m.in. kominki wolnostojące, wkłady kominkowe, modułowe zabudowy oraz ozdobne blendy. Zróżnicowany wybór umożliwia dopasowanie takiego modelu, który będzie idealnie współgrał z wszystkimi elementami wyposażenia, także pod względem wizualnym. W zależności od wielkości pomieszczenia oraz stylu aranżacyjnego można wybrać odpowiednią wielkość zabudowy kominkowej, jej formę oraz kolorystykę. Wbrew pozorom kominek można włączyć także do niedużego pomieszczenia. 

W aranżowaniu przestronnego salonu warto pokusić się o nieco więcej kreatywności. Możemy wykorzystać innowacyjny kominek do zabudowy, który będzie oddzielał strefy aranżacyjne. Takie rozwiązanie sprawdza się fenomenalnie, kiedy z osobna chcemy zaakcentować przestrzeń jadalnianą i wypoczynkową. Z kolei w eleganckim salonie wyśmienicie będzie się prezentował kominek portalowy – w efektownej obudowie, która od razu przyciąga uwag i nadaje pomieszczeniu wyrafinowanego charakteru. Bardzo szybko możemy się przekonać, że zabudowa kominkowa całkowicie odmienia domowe wnętrza. Swobodę aranżacyjną zdecydowanie ułatwia nie tylko szeroki wybór form wykończeniowych w proponowanych kominkach, ale też kolorystyka. W oferowanych projektach kominkowych dominuje biel i czerń, w wielu modelach wykorzystywane są również elementy w modnych szarościach oraz ponadczasowe odcienie naturalnego drewna. Atrakcyjny design kominków sprawia, że otoczenie staje się niezwykle przytulne i klimatyczne – w takich pomieszczeniach wszyscy domownicy oraz goście chętnie spędzają wolny czas.