Odpowiednio dobrane wyposażenie pozwala na zaprojektowanie komfortowych i efektownych wnętrz. Producenci proponują wiele interesujących projektów, spośród których możemy wybierać do woli. Oryginalne i praktyczne produkty dedykowane są także dla wyposażenia okien. Z pewnością warte uwagi są nowoczesne przesłony okienne, które cechuje wysoka funkcjonalność i atrakcyjny design. W tej kategorii zdecydowanie wyróżniają się innowacyjne plisy dzień noc, które można zastosować w różnych pomieszczeniach.

Plisy dzień noc

Nowatorskie plisy – wysoka funkcjonalność i modny design

Do nowoczesnych aranżacji często poszukujemy takich produktów, które zagwarantują komfortowe użytkowanie oraz rewelacyjny wygląd. Dokładnie w te oczekiwania wpisują się plisy dzień noc, umożliwiające idealne dostosowanie natężenia światła, które wpada do pomieszczeń. Takie przesłony są nieocenione szczególnie latem, kiedy promienie słoneczne są wyjątkowo intensywne i powodują duży dyskomfort. Na czym polega fenomen przesłon plisowanych? Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów tkanin (zaciemniającej oraz przepuszczającej sporą ilość światła) można niezwykle precyzyjnie dopasować ilość światła w konkretnym pomieszczeniu. Ważną informacją jest to, że fragment przesłony może znajdować się u dołu okna, w środku lub u góry – w zależności od potrzeb. Jak można się łatwo domyślić, okna przesłonięte w taki sposób wyglądają bardzo oryginalnie, co jest bez wątpienia dużym atutem dla designerskich aranżacji. 

Producenci oferują szeroką gamę tkanin, które umożliwiają zaprojektowanie efektownych plis dzień noc. Zarówno materiały przepuszczające światło, jak i te typowo zaciemniające dostępne są w wielu interesujących fakturach i różnych kolorach. Szeroki wybór tkanin stanowi niemałą inspirację do komponowania ciekawych zestawień aranżacyjnych. Efektowne materiały można dopasować do innych elementów wyposażenia, aby całe wnętrze zyskało na spójnym i harmonijnym charakterze. Taki wystrój okna może być fenomenalnym dopełnieniem dla niejednej aranżacji, niezależnie od stylu wnętrzarskiego i rodzaju wyposażenia. Ogromną zaletą innowacyjnych plis okiennych jest również ich estetyka, stąd coraz więcej osób decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. 

Warto pamiętać, że dzięki atrakcyjnemu wystrojowi okien domowe pomieszczenia są bardziej przytulne i komfortowe i rzecz jasna przyjemne dla oka. W takich wnętrzach chętnie odpoczywamy i regenerujemy siły na kolejny dzień. Plisy okienne dzień noc są doskonałym przykładem na to, że dodatkowe wyposażenie może stanowić o wysokiej funkcjonalności, wygodzie i doskonałym samopoczuciu każdego dnia.

W jakich pomieszczeniach warto zastosować plisy?

Praktyczne plisy doskonale sprawdzają się w pokoju dziennym, sypialni, w kuchni oraz w jadalni. Oryginalne przesłony plisowane można też zastosować w pokoju dziecięcym i młodzieżowym. Stosownie do potrzeb możemy przesłonić określony fragment okna, zyskując jednocześnie bardzo ciekawy efekt aranżacyjny. Co ważne – taki wystrój okna doskonale komponuje się z rozmaitymi stylami wnętrzarskimi. Zróżnicowany wybór tkanin pozwala na dopasowanie takich materiałów, które znakomicie będą pasowały zarówno do klasycznych pomieszczeń, jak i nowoczesnych.