Remont w mieszkaniu może być doskonałą okazją do unowocześnienia każdego z pomieszczeń – zarówno w aspekcie estetyki, jak i funkcjonalności. Producenci wyposażenia wnętrz przekazują do naszej dyspozycji mnóstwo oryginalnych projektów, które inspirują do tworzenia komfortowych i atrakcyjnych pod względem wizualnym aranżacji. Jednym z interesujących trendów jest styl boho, który zaskakuje kolorystyką i formą – w takich wnętrzach nie sposób się nudzić.

Łazienka w stylu boho

Łazienka w stylu boho – świetny wybór dla indywidualistów

Trend boho pasuje zarówno do niedużych wnętrz, jak i tych zdecydowanie bardziej przestronnych. W takiej aranżacji można puścić wodze fantazji. Mile widziane są wyraziste kolory, w tym barwy ziemi i odcienie turkusowego. Naturalny styl i swoboda koncentrują się wokół motywów etnicznych oraz innych oryginalnych wzorów, które są w jakiś sposób bliskie domownikom. Różnego rodzaju dywaniki, obrazki na ścianach oraz nieszablonowe dekoracje stwarzają wrażenie przytulności, a jednocześnie nadają przestrzeni artystycznego charakteru. Takie pomieszczenia są wprost wymarzone dla osób, które lubią wyrażać własny styl także poprzez domowe aranżacje. Co więcej – łazienka urządzona w stylu boho od razu zachęca do relaksu i regeneracji po intensywnym dniu. 

Styl boho rządzi się własnym zasadami, dlatego w aranżacji łazienkowej możemy wykorzystać wiele interesujących motywów, które utożsamiane są także z innymi stylami. W ten sposób mamy pewność, że pokój kąpielowy będzie niepowtarzalny i dostosowany do wszystkich oczekiwań użytkowników. Orientalne i roślinne wzory można wykorzystać do wykończenia ścian i podłóg oraz wkomponować je w formie nietuzinkowych dodatków. W łazience boho fenomenalnie będą się także prezentowały wszelkie mozaiki, które zawsze cieszą oko i nadają przestrzeni wyszukanego wyrazu. Rewelacyjnym pomysłem może się okazać także fototapeta – z całą paletą barw, która pozytywnie nastraja na każdy nowy dzień. 

Meble w łazienkowej aranżacji boho

Podobnie jak wykończenia podłóg i ścian, również meble nawiązują do natury. Szafki, które pasują idealnie do łazienki w stylu boho wykonywane są przeważnie z litego drewna i związane są nieodłącznie z klimatem vintage. Aby uzyskać interesujący efekt możemy wybrać efektowne meble z przetarciami, które zachowują swój urok sprzed wielu lat. Do stylu boho najlepiej pasuje ciemne drewno, które można w oryginalny sposób łączyć z innymi materiałami i fakturami. Surowe drewno można wkomponować na wiele sposobów do łazienkowej aranżacji – np. w formie nowatorskich półek wiszących, na których będą przechowywane artykuły do pielęgnacji i kąpieli. Co jest niezwykle ważne – każdy z elementów wyposażenia powinien mieć swoją historię i unikalny charakter, a przez to całe pomieszczenie staje się wyrafinowane i pełne zaskakujących akcentów. 

Bardzo szybko możemy się przekonać, że kreatywna koncepcja stylu boho znakomicie sprawdzi się w naszej łazience. Różnorodność kolorów, wzorów i faktur doskonale wpływa na nastrój i pozytywnie nastraja do codziennych okoliczności. Taka perspektywa może być bardzo korzystna także w innych aspektach życia.