Nieduże pomieszczenia wbrew pozorom mogą być bardzo praktyczne i wyróżniać się oryginalnym stylem wykończenia. Zróżnicowany asortyment pozwala na uzyskanie takiego efektu w domowych aranżacjach, aby wszyscy użytkownicy byli usatysfakcjonowani również pod względem estetyki i atrakcyjnego designu. W ofertach producentów możemy znaleźć wiele modnych projektów, które wystarczy odpowiednio wkomponować do poszczególnych wnętrz. W  podejmowanych przemyśleniach aranżacyjnych nie możemy pominąć łazienki.

Projektowanie małej łazienki

Oryginalne rozwiązania do małej łazienki

W minimalistycznej łazience kluczowe znaczenie oczywiście ma wyposażenie sanitarne. Producenci oferują mnóstwo interesujących wariantów, które nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie spełniają wszystkie swoje funkcje. Warto zapoznać się z ofertą nowoczesnych umywalek, kabin prysznicowych i misek WC. Szybko możemy się przekonać, że asortyment jest znacznie większy, niż nam się początkowo wydawało. 

Rewelacyjnym rozwiązaniem dla małych łazienek są takie elementy wyposażenia, które cechuje wysoka funkcjonalność. Od razu na myśl przychodzą modne umywalki naszafkowe, które można łączyć z różnymi wariantami meblowymi i uzyskać w ten sposób niepowtarzalny efekt. Takie umywalki zwykle polecane są w fantazyjnych kształtach, co dodatkowo zachęca do tworzenia nieszablonowych aranżacji. Sporo ciekawych rozwiązań czeka na nas również w kategorii kabin prysznicowych. Warto zdecydować się na ergonomiczną kabinę narożną lub kwadratową, która zagwarantuje także estetyczny wygląd. Idealnym wyjściem w niedużej łazience może być odpływ liniowy oraz szklana ścianka, co zdecydowanie powiększa optycznie przestrzeń. W niewielkim łazienkowym wnętrzu można wziąć pod uwagę zakup kompaktu WC podwieszanego – w taki sposób zaoszczędzimy miejsce, a jednocześnie zadbamy o nienaganną estetykę aranżacji i jej nowatorską formę.

W asortymencie sklepowym mamy do wyboru mnóstwo efektownych mebli łazienkowych, które nadają się również do niedużej przestrzeni. Mogą być to zgrabne szafki w postaci słupków, w których można pomieścić sporo potrzebnych na co dzień rzeczy – np. kosmetyki czy ręczniki. Znakomitym pomysłem będzie też wkomponowanie specjalnej szafki nad pralkę, dzięki której zyskamy miejsce do przechowywania kosmetyków i artykułów do pielęgnacji. Sprytnym rozwiązaniem są półki i różnego rodzaju koszyki przeznaczone do zamocowania na ścianie, które oferowane są w niebanalnych kształtach i formach.

Ważne są również kolory i faktury

W małej łazience niebagatelne znaczenie ma kolorystyka ścian i podłóg. Ponadczasowym rozwiązaniem jest oczywiście biel oraz różne jej odcienie, ponieważ takie pomieszczenia od razu wydają się większe. Można jednak pokusić się o pewne urozmaicenie i zamiast gładkich płytek zastosować wzór heksagonalny, dzięki któremu całe wnętrze zyska na designerskim charakterze. Mile widziane są również pastele i szarości – w takiej palecie barw każdy z nas znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie. Jeżeli ściany wykończone zostaną w jasnym kolorze, to podłogę jak najbardziej możemy zaprojektować w ciemniejszym kolorze, co w efekcie końcowym prezentuje się fenomenalnie.