Przytulne i komfortowe wnętrza sprzyjają wypoczynkowi i planowaniu czasu w rodzinnymi gronie. W aranżacyjnej przestrzeni możemy uwzględnić dokładnie takie warianty wyposażenia, które będą spójne z konkretnymi oczekiwaniami oraz indywidualnym poczuciem dobrego stylu. Jednym z pomieszczeń, na które warto poświęcić nieco więcej czasu jest kuchnia. Dzięki odpowiednim zabiegom aranżacyjnym możemy sprawić, że przestrzeń stanie się nastrojowa i przyjazna w codziennym użytkowaniu dla wszystkich domowników.

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim – co ją charakteryzuje?

Jeżeli marzy nam się iście sielski i rodzinny klimat, to idealnym rozwiązaniem może się okazać kuchnia w stylu angielskim. W takiej przestrzeni dominują pastele, antyczna biel, szarości i akcenty w żółtym odcieniu. Ważnym materiałem jest drewno, z którego wykonane są nie tylko meble, ale też podłogi i różne elementy wykończeniowe. Swój udział mają również tekstylia, a szczególnie wystrój okien. Do tej koncepcji aranżacyjnej doskonale pasują stylowe firany lub efektowne rolety rzymskie. Zwieńczeniem całego projektu może być oświetlenie – doskonałym wyborem będą nastrojowe lamy z misternie wykończonymi kloszami.

Wszystkie detale dobrane są  z dużą skrupulatnością, a dzięki temu od razu mamy poczucie, że znajdujemy się w wyjątkowym miejscu. Charakter angielskich kuchni sprawia, że przygotowywane dania nabierają jeszcze lepszego aromatu, a wspólne posiłki celebrowane są z radością. Co tu dużo mówić – kuchnie w stylu angielskim stwarzają idealne warunki do rodzinnych spotkań i nabrania dystansu do codziennych spraw.

Meble – rozpoznawalny motyw dla kuchni w angielskim stylu

Dla pasjonatów unikalnych wnętrz i efektownych mebli kuchnia w stylu angielskim stanowi prawdziwy majstersztyk. Na pierwszym planie pojawiają się solidne i pięknie wykonane meble drewniane, które ujmują elegancją i wysublimowanym charakterem. Duże znaczenie mają frezowane fronty, szafki w formie ozdobnie wykończonych witryn, gustowne rzeźbienia oraz dekoracyjne i starannie dopasowane uchwyty. Charakterystycznym elementem dla tego stylu są również praktyczne półki, na których możemy wyeksponować ulubioną porcelanę, rozmaite przybory kuchenne i przyprawy. O ile nasze upodobania stylistyczne bliskie są takim formom jak kunsztowne kredensy, to kuchnia w stylu angielskim jest idealnym miejscem, w którym takie meble można wyeksponować.

W każdej kuchni w stylu angielskim duże znaczenie ma perfekcyjnie wykończona i przemyślana wyspa. Niejednokrotnie takie projekty przypominają atrakcyjne barki, przy których swobodnie może się rozgościć nawet więcej osób. Tego rodzaju wyspy kuchenne przeważnie posiadają dużo wygodnych i pojemnych szuflad, schowków i intrygujących półeczek, gdzie można gromadzić niezbędne akcesoria kuchenne. W zależności od własnych upodobań można dobrać elegancki blat – w wybarwieniu drewna lub wykonany w fakturze imitującej pełen wdzięku marmur. Idealnym uzupełnieniem dla wyspy w stylu angielskim są wygodne hokery drewniane lub w bardziej nowoczesnym wydaniu – z tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Wystarczy choć chwilę spędzić w takim wnętrzu, aby zasmakować domowego i pełnego ciepła klimatu.